Air Guitar - head

přihláška

ceny

pravidla

novinky

manifest

odkazy

historie

 

Soutěžit můžeš
i na Facebooku:

Air Guitar na Facebooku

Sledujte web a dozvíte se, kdy bude finále.

Trénujte na MS Air Guitar 2013!
Brzy se dozvíte více o českém finále...

 

Buď nejlepší na světe!

Finále Air Guitar ČR se uskuteční letos 22. 6. v 17:15 na hlavní scéně festivalu United Islands 2012. Poslední možnost kvalifikace do soutěže je 19. 6. v pražském Hard Rock Café, kde proběhne „EPIC Air Guitar 2012“ a kdokoli se zde může kvalifikovat přímo do národního finále.

epic guitar

Češi se letos se již potřetí zúčastní mezinárodní soutěže, ze které loni přivezla bronz češka Veronika Müllerová. Světové finále

Air Guitar World Championships se koná 24. srpna ve Finsku, letos je již 17. Ročník.

S Air Guitar se můžete bavit i na letních festivalech ve stanech Božkov.


Mistrině světa 2011 Veronika Mullerová

Veronika Müllerová získala bronz na MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011

Druhá výprava Čechů do Oulu byla úspěšná. Třetí místo v mezinárodní soutěži Air Guitar World Championships 2011 získala Veronika Müllerová (1983) s ohodnocením 33,8 bodů, první místo obsadila němka Aline "The Devil's Niece" Westphal s 34, 4 body.

Předsedou poroty šestnástého mistrovství světa byl Juha Torvinen, dále zasedli v porotě: Jani Kortti (Fi), Arjan Buffing (Thai), Raphaël Monnanteuil (Bel), Frank Lange (Ger). Celý večer moderoval Dan Crane, legenda americké Air Guitar. Soutěž zahájila finská popová hvězda Anna Abreu. I přes deštivé počasí sledovalo světové finále 7000 lidí přímo v Oulu 26. 8. 2011.  

Veronika je inženýrkou chemie, má ráda bojové sporty a je členkou ochotnického divadelního souboru Lázně Toušeň. V roce 2007 reprezentovala ČR na mistrovství světa v plachtění (bezmotorových letadel), kde skončila na 20. místě. Hře na Air Guitar se věnuje teprve několik měsíců.
„S výkonem Veroniky jsem velmi spokojen, podle mého si zasloužila lepší hodnocení poroty. Několikrát jsem sledoval záznam finále a jsem přesvědčen, že zlato mělo být naše. Rozhodnutí poroty respektujeme. Mám radost, že domů vezeme alespoň bronz, to je velmi důležité pro budoucnost této podivné disciplíny u nás.“ Uvedl Filip Černý, předseda svazu českých AirGuitaristů a manažer společnosti kytary.cz.
„S umístěním jsem spokojená. Vítězství jsme měli na dosah ruky. Příští rok to zkusím znovu, doufám, že bude štěstí na naší straně“ Říká Veronika Müllerová, třetí nejlepší AirGuitaristka na světě.


Záznam ze světového finále 2011 v Oulu:

 

Další ukázky z archivu AirGuitar ČR 2010.


Mezinárodní šampionát se koná v Oulu (Finsko) od roku 1996 a poslední roky se ho účastní pravidelně cca 20 zemí. Základní myšlenkou celého šampionátu je "Propagovat světový mír" - o tom se dozvíte více zde...

Záštitu nad vysláním českého šampiona na Mistrovství světa převzala firma kytary.cz, která také věnuje ceny pro nejlepší domácí borce. Veliký dík patří i dalším významným partnerům akce: Washburn Guitars, Randall Amplifiers a mediálním partnerům.

Závěrečné klání a výběr českého šampiona proběhlo v červnu 2011. Mistryní ČR se stala Veronika Mullerová.

Generální partner:

kytary.cz

 

Hlavní partner:

Washburnpress room | 2010 | © AUDIO PARTNER s. r. o. | kontakt pro média